נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה

כף הרגל   >  כף רגל הקידמית >  אצבעות כף הרגל

אצבעות כף הרגל- 

סוגי כף רגלמסווגים את כף הרגל הקידמית על פי אורכו של המטטרסוס הראשון:
במידה והוא ארוך מהשני נקרא index plus.
במידה והוא קצר מהמטטרסוס השני נקרא index minus.
ובמידה והוא שווה למטטרסוס השני נקרא index plus minus.


סיווג של כף סיווג של כף הרגל על פי אורך האצבע הראשונה.

סוגי כף רגל

1- מבנה אצבעות כף הרגל כאשר האצבע- כאשר האצבע הראשונה באורכה של האצבע השניה, נקרא squared foot קיים אצל כ- 10% מהאוכלוסיה.

 2-כאשר האצבע הראשונה קצרה מהשניה,זהו מצב הנקרא רגל יוונית או mortons foot,
כף רגל קידמית זו בד"כ משולבת עם index minus,אז עשויה להוביל לטריאדה של מורטון:
גמישות ייתר לאורך שורת הפרקים של הבוהן, מטטרסוס מורם מעט,וקאלוס תחת ראשי מטטרסוס אצבע
שתיים ושלוש (מאחר והמשקל בסוף פאזת הדריכה באופן נורמאלי יוצא מהבוהן יוצא מהאצבע השניה). בנוסף בשל בעיית התאמת נעל יתכנו בעיות בציפורן אצבע שתיים, ולכן תומלץ נעל בחצי מידה גדול יותר, קיים אצל 21% מהאוכלוסיה.
מחקרים גילו כי ישנה התאמה בין סיווג זה של כף הרגל לבין תלונות מרובות על כאב מוסקולוסקלטאלי כללי, וכאבים בכפות הרגליים.ת הסברות המנסה להסביר קשר זה היא העובדה שמצב זה של קרסול מופיע בד"כ בליווי רגל היפר פרונטורית.

3-כאשר האצבע הראשונה ארוכה מהשניה נקרא כף רגל מצרית, קיים אצל 69% מהאוכלוסיה. השילוב של כף רגל מצרית ואינדקס חיובי הוא השילוב המתאים ביותר להנעלה המודרנית.מי שקרא עמוד זה התעניין גם בעמודים בנושא פלטפוס, בעמוד בנושא כף רגל, בעמוד בנושא כאבים בכף הרגל , בעמוד בנושא מדרסים ובנושא מטטרסלגיה.