נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה

כף הרגל   >  כף רגל המרכזית   >   מערכת השרירים האינטרינסית     >  השכבה השלישית

שרירים כף הרגל

השכבה השרירים השלישית- בפן הפלנטרי של כף הרגל

פרקים רצועות גידים בכף הרגל מונעים פלטפוס צד תחתוןהשכבה השלישית של השרירים בתחתית כף הרגל מורכבת מקבוצת שרירים המכונה שרירי הלומבריקל ומשרירי המכונה השריר המרובע -קוואדרטוס.

שריר - quadratus plantae

השריר מורכב משני ראשים, הראש המדיאלי הינו הראש הגדול יותר, בעל בטן עבה, יוצא מהפן המדיאלי של הקלקנאוס. השריר הלטראלי בעל בטן שטוחה ודקה, יוצר מהפן הלטראלי של הקלקנאוס.
בין ראשי שריר ה- quadratus plantae נמתח הליגמנט הפלנטרי הארוך.
השריר נמתח לפנים ומתחבר לגיד שריר הפלקסור הארוך של האצבעות, עוזר בכיפוף אצבעות 2-5.
השריר מעוצבב על ידי העצב: לטראל פלנטר.

גולשים שגלשו בפרק זה התעניינו גם בנעלי ריצה, מדרסים, כאבים בכף רגל, דורבן.

שרירי הלומבריקל- lumbricals

הלומבריקאלס הם 4 שרירים היוצאים מגיד שריר המכופף הארוך מעט דיסטאלית להתפצלותו ל4 גידים, השרירים הלומבריקאלים נמתחים לפנים, עוברים לצד הדורסאלי ומתחברים למערכת המיישרת של האצבעות 2-5. מבנה מיחוד זה מאפשר לשרירים הלומבריקלים לבצע כיפוף של פרק המטטרסוס-פלאנג במקביל לביצוע יישור של הפרקים בתוך האצבעות.
העיצבוב של שריר הלומבריקאל המדיאלי נעשה על ידי העצב: medial planter על ידי הסיגמנטים l4,l5 , בשעה ששלושת שרירי הלומבריקל הנותרים מעוצבבים על ידי העצב: lat plantar על ידי הסיגמנטים s2,s3 .