נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה

כף הרגל   >  כף רגל המרכזית   >   מערכת השרירים האינטרינסית     >  השכבה הרבעית

מערכת השרירים של כף הרגל המרכזית \ מערכת השרירים הפנימית של כף הרגל.                       

השכבה הרביעית- בפן הפלנטרי של כף הרגל

בשכבה זו של כף הרגל קיימים ארבעה שרירים עמוקים, שלושה מהם שרירים המבצעים תנועה של אצבע הבוהן, ושריר אחד עוזר בתנועות של האצבע החמישית.
פרקים רצועות גידים בכף הרגל מונעים פלטפוס צד תחתון

שריר - flexor hallucis brevis

מכופף הבוהן הקצר יוצא מעצם הקובואיד ועצם הקוניפורם הלטראלית, ונמתח לפנים מחולק לשני ראשים, ראשים אלו יוצרים חיבור בבסיס הפלאנג המקורב, האחד בפן המדיאלי והאחר בפן הלטראלי של בסיס הפלאנג, אצל מרבית האוכלוסיה קיים בחיבור זה מבנה גרמי, המכונה עצם ססמואידלית שתפקידה לשפר את תפקודו הביומכאני של השריר. תפקידו של מכופף הבוהן הקצר הוא לכופף את הפרק בין המטטרסוס לבין הפלאנג הפרוקסימאלי של הבוהן, תפקיד נוסף שמבצע השריר הוא תמיכה בקשת האורכית המדיאלית של כף הרגל.
שריר מכופף הבוהן הקצר מעוצבב על ידי העצב: medial plantar.

גולשים שגלשו בפרק זה התעניינו גם בנעלי ריצה, מדרסים, כאבים בכף רגל, דורבן.

שריר -adductor hallucis oblique

האדוקטור האלכסוני של הבוהן יוצא מבסיס עצמות המטטרסוס השניה, השלישית והרביעית ומתחבר לפן הלטראלי של בסיס הפלאנג הפרוקסימאלי של הבוהן. שריר האדוקטור האלכסוני של הבוהן הינו שריר מעובה התופס את המרחב תחת המטטרסוסים. שריר האדוקטור האלכסוני של הבוהן מבצע תנועת אדדוקציה של הבוהן בפרק שבין המטטרסוס הראשון ובסיס הפלאנג הפרוקסימאלי של הבוהן, כמו כן תומך השריר בקשת הרוחבית סביב עצמות המטטרסוס.
שריר האדוקטור האלכסוני של הבוהן מעוצבב על ידי סעיף עמוק של עצב ה lateral plantar.

שריר -adductor hallucis transverse

האדוקטור הישר של הבוהן בכף הרגל יוצא מהקופסית של הפרקים בין עצמות המטטרסוס ועצמות הפלאנג המקורבות באצבעות 3,4,5 ומתחברים לבסיס הפלאנג הפרוקסימאלי של הבוהן בפן הלטראלי שלו. השריר הינו שריר דק ורחב, ופחות מאסיבי מהאדוקטור האלכסוני. השריר מבצע אדוקציה של הבוהן בכף הרגל.
שריר האדוקטור הישר של הבוהן מעוצבב על ידי סעיף עמוק של עצב ה- lateral plantar.

שריר -flexor digiti minimi brevis

שריר המכופף קצר של אצבע 5 יוצא מבסיס מטטרסוס 5 נמתח לפנים לאורך הפן הפלנטרי לטראלי של עצם המטטרסוס ומתחבר לפלאנג הפרוקסימאלי לאצבע 5 בכף הרגל. השריר מבצע כיפוף פרק המטטרסוס פלאנג של אצבע 5.
שריר שריר המכופף קצר של אצבע 5 מעוצבב על ידי סעיף עמוק של עצב ה- lateral plantar.