נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה

כף הרגל   >  כף רגל המרכזית   >  מערכת השרירים האינטרינסית     >  השכבה השניה

שרירים כף הרגל

שכבת השרירים השניה- בפן הפלנטרי של כף הרגל

שכבת השרירים השניה בכף הרגל מורכבת משריר מכופף האצבעות הקצר, משריר האבדוקטור של האצבע החמישית, ושריר האבדוקטור של הבוהן הגדולה.פרקים רצועות גידים בכף הרגל מונעים פלטפוס צד תחתון

מכופף האצבעות הקצר של כף הרגל

השריר הדומיננטי ביותר בשכבה השניה הוא מכופף האצבעות הקצר, שריר זה יוצא כגיד צר מהפרוסס המדיאלי של הקלקנאוס ומהפן המרכזי של האפונרוזה, נמתח לפנים ומתחלק ל- 4 גידים המתחלקים לעבר ארבעת האצבעות הקטנות בכף הרגל (2-5).
כל אחד מגידים אלו נחלקים לשנים סביב בסיס הפלאנג הפרוקסימאלי האחד נמתח לאורך הצד המדיאלי והאחר לאורך הצד הלטראלי של האצבע בכף הרגל, ובכך מאפשרים לגיד המכופף הארוך של אצבעות הרגליים לעבור דרך המגרעת שבין שני גידים אלו לעבר הפלאנג הדיסטאלי.
לבסוף מתחברים גידיו של מכופף האצבעות הקצר לבסיס הפלאנג המדיאלי משני צידיו,גיד אחד בפן המדיאלי והאחר בפן הלטראלי.
תפקיד מכופף האצבעות הקצר של כף הרגל: אחראי על כיפוף ארבעת האצבעות הלטראליות כמו כן תומך בקשת המדיאלית ואף עוזר בתמיכה בקשת הלטראלית.
השריר מכופף האצבעות הקצר מעוצבב על ידי העצב: מדיאל פלנטר.

גולשים שגלשו בפרק זה התעניינו גם בנעלי ריצה, מדרסים, כאבים בכף רגל, דורבן.

שריר: האבדוקטור של האצבע הקטנה

שריר האבדוקטור של האצבע הקטנה יוצא מהפן הלטראלי של הטברוסיטי בעצם הקלקנאוס, נמתח לפנים לאורך הפן הלטראלי של כף הרגל ומתחבר לבסיס הפלאנג הפרוקסימאלי של האצבע החמישית בכף הרגל ( בפן הלטראלי של בסיס הפלאנג).
תפקידו של שריר האבדוקטור של האצבע הקטנה הוא לבצע אבדוקציה ( הרחקה) וכיפוף של האצבע החמישית בכף הרגל, כמו כן עוזר בייצוב הקשת האורכית הלטראלית בכף הרגל.
שריר האבדוקטור של האצבע הקטנה מעוצבב על ידי העצב: לטראל פלנטר.

שריר: אבדוקטור של הבוהן בכף הרגל

שריר אבדוקטור הבוהן יוצא מהפן המדיאלי של הקלקנאל טוברוסיטי, נמתח לפנים לאורך הגבול המדיאלי של כף הרגל, ומתחבר לבסיס המדיאלי של הפלאנג הפרוקסימאלי בבוהן. השריר מבצע פלקציה ואבדוקציה של הבוהן, כמו כן תומך בקשת האורכית המדיאלית בכף הרגל.
שריר: אבדוקטור של הבוהן בכף הרגל מעוצבב על ידי העצב: מדיאל פלנטרי.