נתיאחראי על איסוף החומר והעריכה: שטיין נתי פיזיותרפיסט מומחה לפציעות ספורט, רפואת כף רגל בניה והתאמה של מדרסים. בוגר תואר ראשון  b.a.p.t באוניברסיטת תל אביב, בוגר תואר שני  בפיזיותרפיה m.a.p.t מאוניברסיטת באר שבע, בעל תואר מאמן מוסמך של ווינגייט, ובוגר קורס מדרסים והנעלה רפואית של מכללת שיאים.
מנהל ש.פ.א מרכז אורתופדי  מכון בוטיק למדרסים המתמחה במתן פתרונות לבעיות כף רגל  בעלי תקן איכות גבוה מכל הסוגים.
כתובת מייל לשאלות והארות   nati.shtain@gmail.com             כתובת הקליניקה: חולון, יהושוע רבינוביץ 58, מרכז דר-גת          טלפון: 035169361 \ 0528306095  
אנה פרגנו לקידום האתר על ידי לחיצה על מקש:      :
למייל מהיר:    מעטפה       לדף גוגל:    מעטפה       לדף פייסבוק:    מעטפה

כף הרגל   >  כף רגל המרכזית   >   מערכת השרירים האינטרינסית     >  השכבה הראשונה\ שיטחית

שרירים כף הרגל

שכבת השרירים הראשונה \ השטחית - בפן הפלנטרי של כף הרגל

פרקים רצועות גידים בכף הרגל מונעים פלטפוס צד תחתוןבשכבה הראשונה השיטחית ביותר של המשטח הפלנטרי בכף הרגל נמצאת הפסיה הפלנטרית. נהוג לחלק את הפסיה הפלנטרית לשלושה חלקים מיבניים:
החלק המדיאלי – רקמה דקה הנמתחת מהפסיה המרכזית המעובה, עוטפת את שריר האבדוקטור הקצר של הבוהן, ומייצבת את הפן המדיאלי של הקשת.
החלק הלטראלי- הפסיה יוצאת מהטוברוסטי הלטראלי של הקלקנאוס ( יחד עם שריר האבדוקטור של אצבע 5 ) ונמתחת לפנים עד ראש המטטרסוס החמישי. רקמה דקה מאוד, שאינה קיימת אצל כ 12% מהאוכלוסייה.
הפסיה הפלנטרית \ plantar fascia המרכזית היא רקמה פיברוטית מעובה, בעובי של כ12-24 מילימטר באיזור האינסרציה שלה ונפרשת לפנים מנקודת האחיזה על הקלקנאוס ( ב- - med tubercle) בצורת מניפה,עד לחיבורה לראשי חמשת המטטרסוסים, לליגמנט המחבר בינהם ( transverse ligament ), ולמעטפת השרירים העמוקים בין המטטרסוסים, ומשם ממשיכה קדימה, ליצור את הרקמה הפיברוטית הפלנטרית תחת האצבעות (fibrous flexor sheathes).
גולשים שגלשו בפרק זה התעניינו גם בנעלי ריצה, מדרסים, כאבים בכף רגל, דורבן.